Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0231
Phoenix Contact 1050020:0231
| Part Number: | Phoenix Contact 1050020:0231 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0231 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block Tools & Accessories ZB 5.QR: FORTL.ZAHLE N |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0231 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block Tools & Accessories ZB 5.QR: FORTL.ZAHLE N
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Weight | 1.270002 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1050020:0231
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the material and color of the product?
What is the temperature range for operating this product?
How much does each piece of the product weigh?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.