Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0151
Phoenix Contact 1050020:0151
| Part Number: | Phoenix Contact 1050020:0151 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0151 |
| Qty Available: | |
| Description: | Terminal Block Tools & Accessories ZB5.QR PRNTD 151-160 |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0151 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Terminal Block Tools & Accessories ZB5.QR PRNTD 151-160
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Weight | 1.270002 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1050020:0151
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the color and material of the product?
What is the maximum and minimum operating temperature of the product?
What is the weight of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.