Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0131
Phoenix Contact 1050020:0131
| Part Number: | Phoenix Contact 1050020:0131 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0131 |
| Qty Available: | |
| Description: | Connector Accessories Zack Marker Strip Polyamide White |
PCX has Phoenix Contact Connectors > Phoenix-Contact-1050020-0131 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Connector Accessories Zack Marker Strip Polyamide White
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | White |
| Material | Polyamide |
| Weight | 1.299996 g |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Schedule B | 4911990000 |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1050020:0131
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product being described?
What is the material used to make the marker strip?
What is the color of the marker strip?
What is the weight of the marker strip?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.