Cables and Wire > Wire Protection and Management > Cable Markers > Phoenix-Contact-1013821
Phoenix Contact 1013821
| Part Number: | Phoenix Contact 1013821 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Wire Protection and Management > Cable Markers > Phoenix-Contact-1013821 |
| Qty Available: | |
| Description: | Conductor marker carrier; transparent; Unlabeled; Slide on | Phoenix Contact 1013821 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Wire Protection and Management > Cable Markers > Phoenix-Contact-1013821 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Conductor marker carrier; transparent; Unlabeled; Slide on | Phoenix Contact 1013821
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Clear, White |
| Material | PVC, Polyvinyl |
| Mount | Cable |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Width | 9.906 mm |
| Wire/Cable Diameter | 7.112 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 1013821
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What are the physical specifications of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any similar products available?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
