Circuit Protection > Fuses > Phoenix-Contact-0913773
Phoenix Contact 0913773
| Part Number: | Phoenix Contact 0913773 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Circuit Protection > Fuses > Phoenix-Contact-0913773 |
| Qty Available: | |
| Description: | Fuse Terminal Block Width: 5 Mm Violet | Phoenix Contact 0913773 |
PCX has Phoenix Contact Circuit Protection > Fuses > Phoenix-Contact-0913773 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Fuse Terminal Block Width: 5 Mm Violet | Phoenix Contact 0913773
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Violet |
| Current | 3 A |
| Current Rating | 3 A |
| Type | Electrical |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Height | 13 mm |
| Length | 19 mm |
| Width | 5 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 0913773
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.