Cables and Wire > Phoenix-Contact-0828091
Phoenix Contact 0828091
| Part Number: | Phoenix Contact 0828091 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Cables and Wire > Phoenix-Contact-0828091 |
| Qty Available: | |
| Description: | Labeling; Term Block Marker Silver; 0828091 | Phoenix Contact 0828091 |
PCX has Phoenix Contact Cables and Wire > Phoenix-Contact-0828091 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Labeling; Term Block Marker Silver; 0828091 | Phoenix Contact 0828091
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Silver |
| Material | Polyamide |
| Mount | Adhesive |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Length | 60 mm |
| Width | 30 mm |
Documentation for Phoenix Contact Phoenix Contact 0828091
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What is the price of the product?
What are the physical specifications of the product?
What are the dimensions of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
