Electronic Component
Phoenix Contact 0827753
| Part Number: | Phoenix Contact 0827753 |
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Part Type: | Electronic Component |
| Qty Available: | |
| Description: | Phoenix Contact Adercoderingen UC-WMCO 4, 9 (21X5) VT - 0827753 |
PCX has Phoenix Contact Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Phoenix Contact Adercoderingen UC-WMCO 4, 9 (21X5) VT - 0827753
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Color | Violet |
| Material | Polyamide |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Width | 21 mm |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the color and material of the product?
What are the maximum and minimum operating temperatures for this product?
What is the width of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.