Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > PAC1934T-I-JQ
PAC1934T-I/JQ
| Part Number: | PAC1934T-I/JQ |
| Manufacturer: | Microchip |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > PAC1934T-I-JQ |
| Qty Available: | |
| Description: | DC Power/Energy Monitor with Accumulator 2.7V to 5.5V 16-Pin UQFN T/R - Tape and Reel |
PCX has Microchip Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > PAC1934T-I-JQ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
DC Power/Energy Monitor with Accumulator 2.7V to 5.5V 16-Pin UQFN T/R - Tape and Reel
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.62 V |
| Number of Channels | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Height | 550 µm |
Documentation for Microchip PAC1934T-I/JQ
| Datasheet | View & Download PAC1934T-I-JQ Datasheet |
| Datasheet | View & Download PAC1934T-I-JQ Datasheet |
| Datasheet | View & Download PAC1934T-I-JQ Datasheet |
| Datasheet | View & Download PAC1934T-I-JQ Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the voltage range for the product?
How many channels does the product have?
What is the package type of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


