Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Microchip-EX64-FCSG49
Microchip EX64-FCSG49
| Part Number: | Microchip EX64-FCSG49 |
| Manufacturer: | Microchip |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Microchip-EX64-FCSG49 |
| Qty Available: | |
| Description: | eX FPGA 3K System Gates |
PCX has Microchip Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Microchip-EX64-FCSG49 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
eX FPGA 3K System Gates
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 49 |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Registers | 128 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
Documentation for Microchip Microchip EX64-FCSG49
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the minimum operating temperature of the product?
How many pins does the product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.