           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > MC1206-61R9-FTW
MC1206-61R9-FTW
Part Number: MC1206-61R9-FTW
Manufacturer: RCD
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > MC1206-61R9-FTW
Qty Available:
Description: Res Thick Film 1206 61.9 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number MC1206-61R9-FTW Available.
Res Thick Film 1206 61.9 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD T/R