MC-30632.7680K-A0
Part Number: MC-30632.7680K-A0
Manufacturer: Epson
Part Type: Electronic Component
Qty Available:
Description:
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number MC-30632.7680K-A0 Available.
PCX has Epson Electronic Component Electronic Components for Sale.
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package SMD/SMT
Mount Surface Mount
Number of Pins 4
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kΩ
Frequency 32.768 kHz
Frequency Tolerance 0.002 %
Load Capacitance 12.5 pF
Max Operating Temperature 85 °C
Min Operating Temperature -40 °C
Depth 3.2 mm
Height 2.54 mm
Length 8 mm
Width 3.2004 mm