Integrated Circuits (ICs) > Memory > M2732A-2F1
M2732A-2F1
| Part Number: | M2732A-2F1 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > M2732A-2F1 |
| Qty Available: | |
| Description: | EPROM UV 32K-Bit 4K x 8 200ns 24-Pin CFDIPW Tube |
PCX has STMicroelectronics Integrated Circuits (ICs) > Memory > M2732A-2F1 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
EPROM UV 32K-Bit 4K x 8 200ns 24-Pin CFDIPW Tube
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 24 |
| Access Time | 200 ns |
| Density | 32 kb |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Memory Size | 4 kB |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 125 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the access time of the product?
What is the number of pins of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.