Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > LTC4228IUFD-2-PBF
LTC4228IUFD-2#PBF
| Part Number: | LTC4228IUFD-2#PBF |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > LTC4228IUFD-2-PBF |
| Qty Available: | |
| Description: | Hot Swap Controller 2-CH 18V N-Channel Positive Voltage 28-Pin QFN EP Tube |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > LTC4228IUFD-2-PBF Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Hot Swap Controller 2-CH 18V N-Channel Positive Voltage 28-Pin QFN EP Tube
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
| Case/Package | QFN |
| Number of Pins | 28 |
| Accuracy | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Nominal Supply Current | 2.5 mA |
| Schedule B | 8542310000 |
Documentation for Analog Devices LTC4228IUFD-2#PBF
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LTC4228IUFD-2-PBF Technical Drawing |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the function of the product?
What is the voltage range of the product?
How many pins does the product have?
What is the part number of the product?
What is the function of the product?
What is the package type of the product?
What is the maximum supply voltage of the product?
What is the part number of the product?
What is the price of the product?
What is the stock availability of the product?
What are the technical specifications of the product?
What is the product name and brand?
What is the function of this product?
What is the package type and number of pins?
What are the technical specifications of this product?
What is the product name and brand?
What is the function of the product?
What is the operating temperature range of the product?
What is the package type and pin count?
What is the product name and brand?
What is the function of this product?
What is the operating temperature range for this product?
What is the package type and number of pins?
What is the part number of the product?
What is the category of the product?
What is the brand of the product?
What is the description of the product?
What is the part number of the product?
What is the function of the product?
What is the voltage range supported by the product?
How many pins does the product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.




