Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363MPS-2-PBF
LT4363MPS-2#PBF
| Part Number: | LT4363MPS-2#PBF |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363MPS-2-PBF |
| Qty Available: | |
| Description: | MS-Hot Swap/High Voltage High Voltage Surge Stopper with Current Limit. Auto-Retry after Fault |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363MPS-2-PBF Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
MS-Hot Swap/High Voltage High Voltage Surge Stopper with Current Limit. Auto-Retry after Fault
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Working Voltage | 80 V |
Documentation for Analog Devices LT4363MPS-2#PBF
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363MPS-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363MPS-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363MPS-2-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363MPS-2-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363MPS-2-PBF Technical Drawing |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and its function?
What is the working voltage of the product?
Are there any compliance standards or regulations that this product meets?
How many pins does the product have?
What is the product name and description?
What is the clamping voltage of the LT4363MPS-2#PBF?
How many pins does the LT4363MPS-2#PBF have?
What is the working voltage of the LT4363MPS-2#PBF?
What is the product name?
What is the function of this product?
What is the working voltage of this product?
Is this product lead-free and RoHS compliant?
What is the product name and description?
What is the clamping voltage of LT4363MPS-2#PBF?
How many pins does LT4363MPS-2#PBF have?
Is LT4363MPS-2#PBF lead-free and RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

