Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363HMS-1-PBF
LT4363HMS-1#PBF
| Part Number: | LT4363HMS-1#PBF |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363HMS-1-PBF |
| Qty Available: | |
| Description: | High Voltage Surge Stopper with Current Limit. Latch-off after Fault |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363HMS-1-PBF Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High Voltage Surge Stopper with Current Limit. Latch-off after Fault
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | MSOP |
| Number of Pins | 12 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | MSOP |
| Number of Pins | 12 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | MSOP |
| Number of Pins | 12 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Working Voltage | 80 V |
Documentation for Analog Devices LT4363HMS-1#PBF
| Datasheet | View & Download LT4363HMS-1-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363HMS-1-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HMS-1-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363HMS-1-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363HMS-1-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HMS-1-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363HMS-1-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363HMS-1-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HMS-1-PBF Technical Drawing |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product description of LT4363HMS-1#PBF?
What is the price of LT4363HMS-1#PBF?
What is the maximum supply voltage for LT4363HMS-1#PBF?
What is the number of pins for LT4363HMS-1#PBF?
What is the product name and its function?
Is there an alternate part available for this product?
What is the price of the product?
What are the technical specifications of the product?
What is the product description of LT4363HMS-1#PBF?
What is the price of LT4363HMS-1#PBF?
What is the maximum supply voltage of LT4363HMS-1#PBF?
What compliance standards does LT4363HMS-1#PBF meet?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.



