Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > LT4363HDE-2-TRPBF
LT4363HDE-2#TRPBF
| Part Number: | LT4363HDE-2#TRPBF |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > LT4363HDE-2-TRPBF |
| Qty Available: | |
| Description: | High Voltage Surge Stopper with Current Limit. Auto-Retry after Fault |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > LT4363HDE-2-TRPBF Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High Voltage Surge Stopper with Current Limit. Auto-Retry after Fault
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | DFN |
| Number of Pins | 12 |
| Number of Circuits | 1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | DFN |
| Number of Pins | 12 |
| Number of Circuits | 1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | DFN |
| Number of Pins | 12 |
| Number of Circuits | 1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | DFN |
| Number of Pins | 12 |
| Number of Circuits | 1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Working Voltage | 80 V |
Documentation for Analog Devices LT4363HDE-2#TRPBF
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HDE-2-TRPBF Technical Drawing |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and its function?
What is the working voltage range of the product?
How many pins does the product have?
Does the product comply with RoHS standards?
What is the product name and brand?
What is the function of this product?
What is the working voltage of this product?
Are there any compliance standards or regulations that this product meets?
What is the product description of LT4363HDE-2#TRPBF?
What is the working voltage of LT4363HDE-2#TRPBF?
What is the package type and number of pins for LT4363HDE-2#TRPBF?
Does LT4363HDE-2#TRPBF comply with RoHS standards?
What is the product name and its function?
What is the working voltage of the product?
How many pins does the product have?
Is the product RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

