Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363HDE-1-PBF
LT4363HDE-1#PBF
| Part Number: | LT4363HDE-1#PBF |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363HDE-1-PBF |
| Qty Available: | |
| Description: | Hot Swap Controller 1-CH 80V N-Channel Positive High Voltage Automotive 12-Pin DFN EP |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363HDE-1-PBF Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Hot Swap Controller 1-CH 80V N-Channel Positive High Voltage Automotive 12-Pin DFN EP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | DFN |
| Number of Pins | 12 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | DFN |
| Number of Pins | 12 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Working Voltage | 80 V |
Documentation for Analog Devices LT4363HDE-1#PBF
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-1-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-1-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HDE-1-PBF Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-1-PBF Datasheet |
| Datasheet | View & Download LT4363HDE-1-PBF Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LT4363HDE-1-PBF Technical Drawing |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the function of the product?
What is the maximum supply voltage for the product?
What is the package type of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.




