Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363CS-2-PBF
LT4363CS-2#PBF
| Part Number: | LT4363CS-2#PBF |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363CS-2-PBF |
| Qty Available: | |
| Description: | Ms-Hot Swap/High Voltage High Voltage Surge Stopper With Current Limit. Auto-Retry After Fault |
PCX has Analog Devices Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Supervisors > LT4363CS-2-PBF Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ms-Hot Swap/High Voltage High Voltage Surge Stopper With Current Limit. Auto-Retry After Fault
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Working Voltage | 80 V |
| Case/Package | S |
| Number of Pins | 16 |
| Clamping Voltage | 27 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Working Voltage | 80 V |
Documentation for Analog Devices LT4363CS-2#PBF
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What is the function of the LT4363CS-2#PBF?
What are the technical specifications of the LT4363CS-2#PBF?
Where can I find the datasheet and other documentation for the LT4363CS-2#PBF?
What is the product name and its function?
What is the physical description of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any compliance standards or regulations that the product meets?
What is the product name and brand?
What is the function of the LT4363CS-2#PBF?
What are the physical specifications of the LT4363CS-2#PBF?
What are the technical specifications of the LT4363CS-2#PBF?
What is the product name and its function?
What is the price and stock availability of the product?
What are the technical specifications of LT4363CS-2#PBF?
Are there any compliance standards or regulations that LT4363CS-2#PBF meets?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.










