Integrated Circuits (ICs) > LM1881MX-NOPB
LM1881MX/NOPB
| Part Number: | LM1881MX/NOPB |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > LM1881MX-NOPB |
| Qty Available: | |
| Description: | Video Sync Separator 8-SOIC 0 to 70 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > LM1881MX-NOPB Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Video Sync Separator 8-SOIC 0 to 70
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOIC |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Cut Tape |
| Height | 1.75 mm |
| Length | 4.9 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Width | 3.91 mm |
Documentation for Texas Instruments LM1881MX/NOPB
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LM1881MX-NOPB Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1881MX-NOPB Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the operating temperature range of the product?
Is the product lead-free and RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.






