Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > LM1815MX-NOPB
LM1815MX/NOPB
| Part Number: | LM1815MX/NOPB |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > LM1815MX-NOPB |
| Qty Available: | |
| Description: | Adaptive Variable eluctance Sensor Amplifier 14-SOIC -40 to 125 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > LM1815MX-NOPB Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Adaptive Variable eluctance Sensor Amplifier 14-SOIC -40 to 125
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOIC |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 14 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Height | 1.75 mm |
| Length | 8.65 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Width | 3.91 mm |
Documentation for Texas Instruments LM1815MX/NOPB
| Datasheet | View & Download LM1815MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1815MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1815MX-NOPB Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LM1815MX-NOPB Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LM1815MX-NOPB Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM1815MX-NOPB Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the price of the LM1815MX/NOPB?
What are the technical specifications of the LM1815MX/NOPB?
Are there any alternate parts available for the LM1815MX/NOPB?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


