Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > LM15851NKE
LM15851NKE
| Part Number: | LM15851NKE |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > LM15851NKE |
| Qty Available: | |
| Description: | 12-Bit, 4.0-GSPS, RF-Sampling Wideband Receiver 68-VQFN -40 to 85 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > LM15851NKE Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
12-Bit, 4.0-GSPS, RF-Sampling Wideband Receiver 68-VQFN -40 to 85
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 68 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Inputs | 1 |
| Power Consumption | 2 W |
| Schedule B | 8542390000 |
| Height | 1 mm |
| Length | 10 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Width | 10 mm |
Documentation for Texas Instruments LM15851NKE
| Datasheet | View & Download LM15851NKE Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download LM15851NKE Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download LM15851NKE Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM15851NKE Datasheet |
| Datasheet | View & Download LM15851NKE Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the category of the product?
What is the brand of the product?
What are the technical specifications of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


