           Electromechanical > Relays > Solid State Relays > LH1500AT
LH1500AT
Part Number: LH1500AT
Manufacturer: Vishay
Part Type: Electromechanical > Relays > Solid State Relays > LH1500AT
Qty Available:
Description: Relay SSR 50mA 1.45V DC-IN 0.25A 350V AC/DC-OUT 6-Pin PDIP Tube
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number LH1500AT Available.
Relay SSR 50mA 1.45V DC-IN 0.25A 350V AC/DC-OUT 6-Pin PDIP Tube