           Power Products > Power Supply Modules > Board Mount Modules > LGA80D-00DADJJ
LGA80D-00DADJJ
Part Number: LGA80D-00DADJJ
Manufacturer: Artesyn
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Board Mount Modules > LGA80D-00DADJJ
Qty Available:
Description: Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.6V to 5.2V 80A 200W 28-Pin T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number LGA80D-00DADJJ Available.
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.6V to 5.2V 80A 200W 28-Pin T/R
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package LGA
Mount Surface Mount
Number of Pins 28
Efficiency 95.5 %
Features OCP, OTP, OVP
Max Input Voltage 14 V
Max Operating Temperature 85 °C
Max Output Current 40 A
Min Input Voltage 7 V
Min Operating Temperature -40 °C
Number of Outputs 2
Output Power 200 W
Output Voltage 5.2 V
Schedule B 8542390000
Voltage - Output 1 5.2 V
Voltage - Output 2 5.2 V
Height 12.192 mm
Length 25.4 mm
Width 12.7 mm