           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-8-220JTP
Kamaya RMC1/8-220JTP
Part Number: Kamaya RMC1/8-220JTP
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-8-220JTP
Qty Available:
Description: Kamaya RMC1/8-220JTP Resistor 1206 22 ohm 5% Surface Mount
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/8-220JTP Available.
Kamaya RMC1/8-220JTP Resistor 1206 22 ohm 5% Surface Mount
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 1206
Composition Thick Film
Max Operating Temperature 155 °C
Military Standard Not
Min Operating Temperature -55 °C
Packaging Tape and Reel
Resistance 22 Ω
Tolerance 5 %
Depth 1.6 mm
Length 3.2 mm