           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-16SK3922FTH
Kamaya RMC1/16SK3922FTH
Part Number: Kamaya RMC1/16SK3922FTH
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-16SK3922FTH
Qty Available:
Description: Res 39.2K Ohm 1% 1/10W 0402
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/16SK3922FTH Available.
Res 39.2K Ohm 1% 1/10W 0402
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 0402
Composition Thick Film
Max Operating Temperature 155 °C
Military Standard Not
Min Operating Temperature -55 °C
Resistance 39.2 kΩ
Tolerance 1 %
Depth 500 µm
Length 1 mm