           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-16SK3323FTH
Kamaya RMC1/16SK3323FTH
Part Number: Kamaya RMC1/16SK3323FTH
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-16SK3323FTH
Qty Available:
Description: Res Thick Film 0402 332K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/16SK3323FTH Available.
Res Thick Film 0402 332K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R