           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-16S-203JTH
Kamaya RMC1/16S-203JTH
Part Number: Kamaya RMC1/16S-203JTH
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-16S-203JTH
Qty Available:
Description: Res Thick Film 0402 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Paper T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/16S-203JTH Available.
Res Thick Film 0402 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Paper T/R
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package Molded
Composition Thick Film
Resistance 20 kΩ