           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-680JTP
Kamaya RMC1/10-680JTP
Part Number: Kamaya RMC1/10-680JTP
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-680JTP
Qty Available:
Description: Res Thick Film 0805 68 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/10-680JTP Available.
Res Thick Film 0805 68 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200