           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-471JTP
Kamaya RMC1/10-471JTP
Part Number: Kamaya RMC1/10-471JTP
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-471JTP
Qty Available:
Description: Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 470ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS...
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/10-471JTP Available.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 470ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS...