           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-332JTP
Kamaya RMC1/10-332JTP
Part Number: Kamaya RMC1/10-332JTP
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-332JTP
Qty Available:
Description: Res 3.3K Ohm 5% 1/8W 0805
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/10-332JTP Available.
Res 3.3K Ohm 5% 1/8W 0805
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 0805
Composition Thick Film
Max Operating Temperature 155 °C
Military Standard Not
Min Operating Temperature -55 °C
Packaging Tape and Reel
Resistance 3.3 kΩ
Tolerance 5 %
Depth 1.25 mm
Length 2 mm