           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-204JTP
Kamaya RMC1/10-204JTP
Part Number: Kamaya RMC1/10-204JTP
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > Kamaya-RMC1-10-204JTP
Qty Available:
Description: Res 200K Ohm 5% 1/8W 0805
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Kamaya RMC1/10-204JTP Available.
Res 200K Ohm 5% 1/8W 0805
Composition Thick Film
Power Rating 100 mW
Resistance 200 kΩ
Tolerance 5 %