           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > KOA-Speer-RK73B1JTTD334J
KOA Speer RK73B1JTTD334J
Part Number: KOA Speer RK73B1JTTD334J
Manufacturer: KOA Speer
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > KOA-Speer-RK73B1JTTD334J
Qty Available:
Description: Res Thick Film 0603 330K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KOA Speer RK73B1JTTD334J Available.
Res Thick Film 0603 330K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 0603
Case Code (Imperial) 0603
Case Code (Metric) 1608
Number of Pins 2
Composition Thick Film
Max Operating Temperature 155 °C
Military Standard Not
Min Operating Temperature -55 °C
Power Rating 100 mW
Resistance 330 kΩ
Schedule B 8533210045
Temperature Coefficient 200 ppm/°C
Termination SMD/SMT
Tolerance 5 %
Voltage Rating 50 V
Voltage Rating (DC) 50 V
Depth 800 µm
Height 450 µm
Length 1.6 mm