           Passive Components > Capacitors > Tantalum Capacitors > KEMET-T330C226K010AS-TR
KEMET T330C226K010AS TR
Part Number: KEMET T330C226K010AS TR
Manufacturer: KEMET
Part Type: Passive Components > Capacitors > Tantalum Capacitors > KEMET-T330C226K010AS-TR
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 22uF 10V 10% (8.26 X 4.32 X 8.26mm) Radial 5.08mm T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET T330C226K010AS TR Available.
Cap Tant Solid 22uF 10V 10% (8.26 X 4.32 X 8.26mm) Radial 5.08mm T/R
Case/Package Molded
Capacitance 22 µF
Packaging Tape & Reel
Tolerance 10 %
Depth 4.32 mm
Height 8.26 mm
Lead Pitch 5.08 mm
Length 8.26 mm