           Passive Components > Capacitors > Tantalum Capacitors > KEMET-T242D396K050MS19767555
KEMET T242D396K050MS19767555
Part Number: KEMET T242D396K050MS19767555
Manufacturer: KEMET
Part Type: Passive Components > Capacitors > Tantalum Capacitors > KEMET-T242D396K050MS19767555
Qty Available:
Description: Cap 39UF 50VDC 10% 8.92 X 19.96MM Axl 1%
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET T242D396K050MS19767555 Available.
Cap 39UF 50VDC 10% 8.92 X 19.96MM Axl 1%