           Passive Components > Capacitors > Tantalum Capacitors > KEMET-T212B685K035MS4710
KEMET T212B685K035MS4710
Part Number: KEMET T212B685K035MS4710
Manufacturer: KEMET
Part Type: Passive Components > Capacitors > Tantalum Capacitors > KEMET-T212B685K035MS4710
Qty Available:
Description: Cap 6.8UF 35VDC 10% 4.7 X 12.04MM Axl 1%
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET T212B685K035MS4710 Available.
Cap 6.8UF 35VDC 10% 4.7 X 12.04MM Axl 1%