           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F861FH474K310Z
KEMET F861FH474K310Z
Part Number: KEMET F861FH474K310Z
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F861FH474K310Z
Qty Available:
Description: Cap Film Suppression X2 0.47uF 630VDC/310VAC PP 10% (31.5 X 21 X 12.5mm) Radial Wound 27.5mm 110°C Pizza
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F861FH474K310Z Available.
Cap Film Suppression X2 0.47uF 630VDC/310VAC PP 10% (31.5 X 21 X 12.5mm) Radial Wound 27.5mm 110°C Pizza