           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F601JL334K100C
KEMET F601JL334K100C
Part Number: KEMET F601JL334K100C
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F601JL334K100C
Qty Available:
Description: Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9mm) Radial 5mm 100°C
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F601JL334K100C Available.
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9mm) Radial 5mm 100°C