           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F601JF104K063CL37A
KEMET F601JF104K063CL37A
Part Number: KEMET F601JF104K063CL37A
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F601JF104K063CL37A
Qty Available:
Description: Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F601JF104K063CL37A Available.
Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100°C Bulk