           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F601AG103K630C
KEMET F601AG103K630C
Part Number: KEMET F601AG103K630C
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F601AG103K630C
Qty Available:
Description: Cap Film 0.01uF 630V PET 10% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 100°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F601AG103K630C Available.
Cap Film 0.01uF 630V PET 10% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 100°C Bulk