           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F462BS104K1K0C
KEMET F462BS104K1K0C
Part Number: KEMET F462BS104K1K0C
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F462BS104K1K0C
Qty Available:
Description: Cap Film 0.1uF 1000V PP 10% (18 X 10 X 16mm) Radial 15mm 105C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F462BS104K1K0C Available.
Cap Film 0.1uF 1000V PP 10% (18 X 10 X 16mm) Radial 15mm 105C Bulk