           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F450BM472J2K5C
KEMET F450BM472J2K5C
Part Number: KEMET F450BM472J2K5C
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F450BM472J2K5C
Qty Available:
Description: Cap Film 0.0047uF 2500V PP 5% (18 X 8 X 15mm) Radial 15mm 105°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F450BM472J2K5C Available.
Cap Film 0.0047uF 2500V PP 5% (18 X 8 X 15mm) Radial 15mm 105°C Bulk