           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F211AG224J100C
KEMET F211AG224J100C
Part Number: KEMET F211AG224J100C
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F211AG224J100C
Qty Available:
Description: Cap Film 0.22uF 100V PPS 5% (13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 150C Automotive Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F211AG224J100C Available.
Cap Film 0.22uF 100V PPS 5% (13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 150C Automotive Bulk