           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F161SP474M063V
KEMET F161SP474M063V
Part Number: KEMET F161SP474M063V
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F161SP474M063V
Qty Available:
Description: 470nF +/-20% 40 V ac, 63 V dc, F161 Polyester Film Capacitor | KEMET F161SP474M063V
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F161SP474M063V Available.
470nF +/-20% 40 V ac, 63 V dc, F161 Polyester Film Capacitor | KEMET F161SP474M063V