           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F125PL223K050V
KEMET F125PL223K050V
Part Number: KEMET F125PL223K050V
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-F125PL223K050V
Qty Available:
Description: Cap Film 0.022UF 50V Pps 10% (5.7 X 5 X 2.5MM) SMD 125°C T/r
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET F125PL223K050V Available.
Cap Film 0.022UF 50V Pps 10% (5.7 X 5 X 2.5MM) SMD 125°C T/r