           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CWR11HH105KB
KEMET CWR11HH105KB
Part Number: KEMET CWR11HH105KB
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CWR11HH105KB
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 1uF 15V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 (0.1%FR) 10 Ohm 125°C T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET CWR11HH105KB Available.
Cap Tant Solid 1uF 15V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 (0.1%FR) 10 Ohm 125°C T/R