           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13H475KB
KEMET CSR13H475KB
Part Number: KEMET CSR13H475KB
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13H475KB
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 4.7uF 75V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial (0.1%FR) 125°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET CSR13H475KB Available.
Cap Tant Solid 4.7uF 75V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial (0.1%FR) 125°C Bulk