           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13G106KM
KEMET CSR13G106KM
Part Number: KEMET CSR13G106KM
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13G106KM
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 10uF 50V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial (1%FR) 1.6 Ohm 125°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET CSR13G106KM Available.
Cap Tant Solid 10uF 50V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial (1%FR) 1.6 Ohm 125°C Bulk