           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13G105KD
KEMET CSR13G105KD
Part Number: KEMET CSR13G105KD
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13G105KD
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 1uF 50V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (0.001%FR) 125°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET CSR13G105KD Available.
Cap Tant Solid 1uF 50V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (0.001%FR) 125°C Bulk