           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13F685JD
KEMET CSR13F685JD
Part Number: KEMET CSR13F685JD
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13F685JD
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 6.8uF 35V 5% (4.7 X 12.04mm) Axial (0.001%FR) 2.5 Ohm 125°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET CSR13F685JD Available.
Cap Tant Solid 6.8uF 35V 5% (4.7 X 12.04mm) Axial (0.001%FR) 2.5 Ohm 125°C Bulk