           All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13F396JD
KEMET CSR13F396JD
Part Number: KEMET CSR13F396JD
Manufacturer: KEMET
Part Type: All Parts > Passive Components > Capacitors > KEMET-CSR13F396JD
Qty Available:
Description: Cap Tant Solid 39uF 35V 5% (8.92 X 19.96mm) Axial (0.001%FR) 1 Ohm 125°C Bulk
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number KEMET CSR13F396JD Available.
Cap Tant Solid 39uF 35V 5% (8.92 X 19.96mm) Axial (0.001%FR) 1 Ohm 125°C Bulk